مزایای استفاده از وردپرس

وردپرس چیست؟ این سؤالی است که حتماً بارها از خود پرسیده‌اید، چراکه نام وردپرس را در همه جای اینترنت دیده‌اید! در این مقاله ما مزایای استفاده از وردپرس برای کسب‌و‌کارها را بررسی می‌کنیم و همچنین به معرفی وردپرس، امکانات و مزایای آن برای کسب‌وکارها می‌پردازیم.

بیش از یک‌چهارم از وب‌سایت‌های دنیا با وردپرس طراحی‌شده‌اند و وب‌سایت ساز منتخب توسط شرکت‌های بزرگ و پیشرو مانند CNN، Sony، TIME و Disney به شمار می‌رود. وردپرس در ابتدا به‌عنوان یک پلتفرم ساده و راحت برای بلاگرها ساخته شد؛ اما اکنون با امکانات و عملگرهایی که آن را برای ساخت انواع وب‌سایت‌های کسب‌وکار ایدئال می‌کند، محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است.

وردپرس در سال ۲۰۰۳ طراحی شد تا انتشار مطالب آنلاین را برای همه افراد اعم از طراحان وب‌سایت تا مردم عادی ممکن سازد. این پلتفرم یک مجموعه ‌فایل کد متن‌باز و رایگان است که هسته اصلی ساختار یک وب‌سایت را تشکیل می‌دهند. باوجودی که طراحان مجرب می‌توانند با کد منبع آن کار کنند تا طراحی وب‌سایت را شخصی و سفارشی سازند، افراد عادی و غیرحرفه‌ای هم قادر خواهند بود با دو عنصر اصلی دیگر وردپرس که شامل طرح زمینه و پلاگین می‌شود کار کنند تا بدون نیاز به حتی یک خط برنامه‌نویسی، یک وب‌سایت کاملاً کاربردی بسازند!

وردپرس می‌تواند برای ایجاد وب‌سایت برای طیف گسترده‌ای از اهداف از یک وبلاگ کوچک شخصی تا یک وب‌سایت تجاری چندکاربره با عملکردهای پیچیده و مخصوص شرکت‌های بزرگ استفاده شود. یک وب‌سایت خود میزبان وردپرسی کاملاً تحت کنترل کاربر است. وب‌سایت وردپرسی تطبیق‌پذیر، انعطاف‌پذیر و همیشه صعود پذیر است و می‌تواند با کسب‌وکار شما تغییر کند و توسعه یابد.
مزایای استفاده از وردپرس برای کسب‌و‌کارها:

متن‌باز و همواره رایگان

وردپرس ساخت و نگهداری یک وب‌سایت را به همراه همه امکانات رایگان مانند تم‌ها و پلاگین‌ها گذشته از خرید میزبانی و نام دامنه برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ که بودجه محدودی دارند، ممکن می‌سازد. همه می‌توانند وردپرس را از وب‌سایت WordPress.org دانلود و روی هر پلتفرم میزبانی نصب کنند یا از گزینه‌های ساخت وب‌سایت که با خرید میزبانی ارائه می‌شود، بهره ببرند.

برای سفارشی کردن یک وب‌سایت و افزودن تابع‌های خاص موردنیاز، کاربران به هزاران طرح زمینه و افزونه رایگان از دایرکتوری‌های وردپرس دسترسی دارند که همراه نرم‌افزار ارائه می‌شوند؛ اما کاربرانی که نیازهای تجاری پیچیده‌تری دارند می‌توانند گزینه‌های premium طرح زمینه و افزونه وردپرس را خریداری کنند یا طراحی وب‌سایت خود را به دست توانای تیم توسعه‌دهنده حرفه‌ای بسپارند.


نصب و تنظیمات آسان

به‌محض آنکه وردپرس را دانلود کنید، چندان طول نمی‌کشد که می‌توانید آن را تنظیم و انتشار محتوا را آغاز کنید. وردپرس ابتدا برای بلاگرهایی طراحی‌شده بود که احتمال می‌رفت تجربه کد نویسی چندانی نداشته باشند و به همین خاطر روند نصب آن آسان است و با چند کلیک ساده اجرا می‌شود.

پس‌ازاینکه وردپرس نصب شد، تنظیمات و مدیریت محتوا در بخش داشبورد مدیریت به‌راحتی انجام می‌شود. کاربرانی که تجربه کد نویسی دارند، می‌توانند مستقیماً با فایل‌های هسته اصلی وردپرس کار کنند یا از شرکت‌های طراحی وب‌سایت حرفه‌ای کمک بگیرند که این کار را برای آن‌ها انجام دهند؛ اما برای کاربران غیرحرفه‌ای هم این امکان وجود دارد که یک وب‌سایت وردپرس بدون نیاز به اصلاح و تغییر کد اصلی راه‌اندازی کنند.

دسترسی همیشگی برای کاربران مجاز

پس‌ازاینکه وردپرس نصب شد، تنظیمات و مدیریت محتوا در بخش داشبورد مدیریت به‌راحتی انجام می‌شود. کاربرانی که تجربه کد نویسی دارند، می‌توانند مستقیماً با فایل‌های هسته اصلی وردپرس کار کنند یا از شرکت‌های طراحی وب‌سایت حرفه‌ای کمک بگیرند که این کار را برای آن‌ها انجام دهند؛ اما برای کاربران غیرحرفه‌ای هم این امکان وجود دارد که یک وب‌سایت وردپرس بدون نیاز به اصلاح و تغییر کد اصلی راه‌اندازی کنند.

دسترسی همیشگی برای کاربران مجاز

یک وب‌سایت وردپرس می‌تواند از هر دستگاهی توسط چند کاربر اداره شود. ازآنجا‌که وب‌سایت وردپرس خود میزبان است، می‌تواند از هر کامپیوتر یا موبایل و توسط هرکسی که دسترسی لازم را دارد، مدیریت شود. این امکان به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌آسانی از راه دور روی وب‌سایت کار کنند و در صورت نیاز با دیگر همکاران مشارکت کنند.

واکنش گرا و سازگار با موبایل (Mobile Friendly)

در حال حاضر بیشتر جستارها و نقل‌وانتقال‌های آنلاین روی موبایل انجام می‌شود و کاربران کمتر از دسکتاپ‌های سنتی استفاده می‌کنند؛ بدین ترتیب اگر می‌خواهید رقابت کنید، وب‌سایت کسب‌وکار شما باید سازگار با موبایل طراحی شود و روی هر نوع صفحه‌نمایشی با دید خوب، دسترسی آسان و طراحی کاملاً واکنش گرا ظاهر شود. وب‌سایت وردپرسی کسب‌وکار می‌تواند با طرح زمینه‌های واکنش‌‌ ‌گرای موبایل ساخته شود که به‌صورت خودکار صفحه‌ها و پست‌ها را برای صفحه‌نمایش موبایل تطبیق می‌دهد یا به‌وسیله انواع پلاگین‌های رایگان و یا پولی پیشرفته وردپرس طراحی شود تا امکانات واکنش‌‌گرای طراحی را به طرح زمینه‌ها اضافه ‌کند.

انطباق پذیر و مقیاس‌پذیر، به مدت طول عمر کسب‌وکار شما

وردپرس در ابتدا اختصاصاً برای بلاگرها طراحی‌شده بود، اما برای ساخت هر نوع وب‌سایت دیگری هم قابل‌استفاده است. افزونه‌ها و طرح زمینه‌های وردپرس برای کسب‌وکارها می‌توانند باهم به روش‌های مختلف ترکیب شوند تا انواع وب‌سایت‌های منحصربه‌فرد برای تأمین نیازهای اختصاصی هر شرکت ساخته شود.

طرح زمینه‌های وردپرس مجموعه‌ای از کدها هستند که برای طراحی ظاهر و قالب یک وب‌سایت می‌تواند بر روی هسته اصلی وردپرس قرار گیرند. هزاران گزینه طرح زمینه رایگان و پولی در دایرکتوری وردپرس برای انتخاب وجود دارد و تعداد خیلی بیشتری را می‌توانید از توسعه دهنگان مستقل بخرید و روی هر وب‌سایت وردپرسی نصب کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code