به واحد آموزش هلدینگ فناوری اطلاعات نتکا خوش آمدید ؛ نتکا یک خانواده‌ی بزرگ و پویاست .
0

قابلیت split screen در ویندوز ۱۱

با استفاده از قابلیت Split Screen می‌توانید صفحه نمایش کامپیوتر یا دسکتاپ ویندوز ۱۱ خود را به دو یا چند قسمت تقسیم کرده و به طور همزمان از چند برنامه استفاده کنید.

به گزارش سایت ۲۴.ae؛ در نسخه‌های قبلی ویندوز این قابلیت به صورت محدود وجود داشته، اما در ویندوز ۱۱ مهندسان به ویژگی Split Screen گزینه‌هایی اضافه کردند که به کاربران اجازه استفاده همزمان از چند صفحه نمایش را می‌دهند.

در ویندوز ۱۱، صفحه تقسیم شده به طرح اسنپ شات تغییر نام داده است. اکنون می‌توانید حداکثر چهار صفحه نمایش را راه اندازی و همزمان روی چند برنامه کار کنید. اگر می‌خواهید از این قابلیت در ویندوز ۱۱ استفاده کنید، باید آن را فعال کنید. اگر آن را فعال نکنید، محدود به استفاده از صفحه نمایش دوگانه در پیکربندی صفحه تقسیم شده خواهید بود. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که چگونه از قابلیت split screen استفاده کنید.

ابتدا به قسمت تنظیمات رفته و سپس گزینه سیستم را انتخاب کنید. در این مرحله بر روی Multitasking ضربه بزنید و با کلبک بر روی Snap Windows آن را خاموش یا روشن کنید. با کمک گزینه زوم می‌توانید طرح بندی‌ها را مشاهده و یکی از آن‌ها را انتخاب کنید تا صفحه‌نمایش مطابق با آن بازآرایی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *